Zapraszamy na konferencję otwierającą projekt „Dostępna Szkoła”

Infografika zachęcająca do udziału w konferencji

Czym jest dostępność i po co nam dostępne szkoły? Czy polska szkoła może być szkołą dostępną? Miejscem, w którym każde dziecko będzie mogło rozwinąć swój potencjał, niezależnie od ograniczeń wynikających z niepełnosprawności czy specjalnych potrzeb?

1 października, po kilku miesiącach prac, możemy oficjalnie zaprosić Państwa do projektu Dostępna Szkoła, którego celem jest likwidacja barier w obszarze dostępności w szkołach podstawowych. Na ten cel przeznaczono 40 mln zł, które zostaną przekazane w formie grantów organom prowadzącym szkoły.

Zapraszamy na konferencję online, podczas której p. Małgorzata Jarosińska-Jedynak, Minister Funduszy i Polityki Regionalnej uroczyście zainauguruje start projektu, a przedstawiciele operatorów – Fundacji Fundusz Współpracy i Fundacji Instytut Rozwoju Regionalnego zaprezentują szczegółowe założenia projektowe.

Konferencja pod patronatem Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej odbędzie się w dniu 1 października 2020 r. o godz. 13.00 i transmitowana będzie na stronie www.dostepnaszkola.info

Zapraszamy!

Program konferencji „Dostępna Szkoła – szkoła dla każdego!”

  • 13.00-13.05 Powitanie gości, krótki wstęp dot. potrzeby realizacji projektu Dostępna Szkoła – Jacek Ostrowski, Członek Zarządu Fundacji Fundusz Współpracy
  • 13.05-13.15 Projekt Dostępna Szkoła jako element ogólnopolskiego programu „Szkoła bez barier – program Dostępność Plus” (nagrane wystąpienie) – Małgorzata Jarosińska-Jedynak, Minister Funduszy i Polityki Regionalnej
  • 13.15-13.25 Czym jest dostępność i po co nam dostępne szkoły? – Justyna Kucińska, Prezeska Fundacji Instytut Rozwoju Regionalnego
  • 13.25-13.40 Model Dostępnej Szkoły – czym jest i po co powstał? – Joanna Piwowońska, Dyrektorka ds. Projektów Strategicznych, Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego
  • 13.40-13.55 Konkurs, granty i harmonogram działań – Agnieszka Luck, Kierowniczka projektu Dostępna Szkoła, Fundacja Fundusz Współpracy
  • 13.55-14.10 Pytania, odpowiedzi, zakończenie konferencji